Grab izdod debijas albumu “Svars”

Grab ir jauns muzikāls projekts, kura autors un iniciators ir Kārlis Tone – grupu “Tesa”, “Anna Kijevā”, “Līgas pH3” u.c. dalībnieks kā arī mūzikas autors dažādiem skatuves mākslas projektiem (pamatā neatkarīgajā teātra trupā “Kvadrifrons”). Projekta debijas albuma “Svars” ierakstā piedalās arī bundzinieks Artis Avotiņš un čelliste Sarma Gabrēna.

Ieraksts ir personiska, emocionāla refleksija par piedzīvoto plašā laika nogrieznī. Pamatā koncentrējoties uz sevis apzināšanos un dažādiem mentāliem un emocionāliem stāvokļiem.

Projekta skanējums un tā faktūra apzināti tiek veidota kļūdaina, haotiska, “nepareiza”, vietām ritmiski un tonāli neprecīza un tiek izmantota kā albuma tēmu visprecīzāk raksturojoša metafora.

Ieraksta galvenie ietekmes avoti ir ASV 90. gadu alternatīvā rokmūzika, laikmetīgi eksperimenti elektroniskajā mūzikā kā arī ungāru izcelsmes komponista Ģerģa Ligeti radītā mikropolifonijas tehnika.

Albumu ierakstījis, producējis un miksējis Kārlis Tone “Hodila records” studijā Valmierā ar Ģirta Laumaņa palīdzību, no šī gada jūlija līdz oktobrim. Māsterējis Ģirts Laumanis. 

Ieraksts ir pieejams audiokasetes formātā neatkarīgajā kasešu izdevniecībā “Sāpes skaņas”, kā arī straumēšanas platformās. Vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Kristiāna Marija Sproģe. Albuma tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Be the first to comment

Leave a Reply