Ģitārists Gints Smukais izdod pirmo solo albumu “Flourish”

Spread the love

29. augustā virs Rīgas jumtiem “Herbārijā” notika ģitārista Ginta Smukā pirmā solo albuma “Flourish” prezentācija, kurā izskanēja dziesmas no pirmā solo albuma. Tajā ir iekļautas 11 orģinālkompozīcijas un arandžējums Imanta Kalniņa dziesmai “Apvij rokas” (Turaidas roze), kā arī skaņdarbs “Campfire Stories”, kas tapis sadarbībā ar ģitāristu Kasparu Zemīti, “Afternoon Coffee” ar Rihardu Lībieti un “Ceļos” ar Kristīni Prauliņu un Abra. Albums ir pieejams digitālajos mūzikas straumēšanas servisos, kā arī lielākajos mūzikas veikalos Latvijā.

“Albums nosaukts pēc skaņdarba “Flourish”, kas tulkojumā no zīmē plaukt. Manā redzējumā, plaukt savā arodā ir tik pat dabisks process kā ziedoša ceļmalas pienene pavasarī. Tas var notikt ar jebkuru, ja vien izvēlās apzināti attīstīties. Tāpēc šis albums nes tieši šādu vēstījumu, ka jāatzīst mūsos šī arhitekta prasme, kas dod mums iespējas izpausties. Skaņdarba “Flourish”, tapšanas brīdī bija skaidrs, ka ar šo dziesmu jāsāk ziedēt – dalīties ar gadiem ilgi krāto dziesmu bibliotēku. Līdz skaņdarba tapšanas brīdim man bija process ar sava veida iekšējās “Gaismas Pils” būvēšanu. Mēs katrs varam būt sava aroda arhitekti, un mans pirmais albums atspoguļo mirkli, kad man jāver durvis vaļā un jāaicina tuvākos uz “sālsmaizi”, atklāj Gints Smukais albuma tapšanas nianses.

Ģitārists Kaspars Zemītis stāsta par muzikālo satikšanos mūzikā ar Gintu Smuko: “Gints Smukais noteikti ir viens no spilgtākajiem jaunajiem ģitāristiem, kas darbojas akustiskās ģitāras lauciņā. Albums “Flourish” būs saldais ēdiens augstvērtīgas perkusīvās ģitārspēles cienītājiem, savukārt dziesma ar Kristīni Prauliņu varētu kļūt par radio hitu. Šo talantīgo mūziķi raksturo lieliska instrumenta pārvaldīšana un laba skaņa.”

Singla “Flourish” video, kura tapusi sadarbībā ar Kristīni Prauliņu un Edgars Spudiņu (Abra). Mūzikas autori: Gints Smukais un Kristīne Prauliņa. Video darbs – Marija Migliniece un Raitis Lapāns.

Albuma dizainu veidojis Raitis Skujāns.

Visas albumā iekļautie skaņdarbi ir oriģinālkompozīcijas, kuru pamatā ir jūtamas ietekmes no pasaules mūzikas, klasiskās mūzikas, funk mūzikas un akustiskās ģitāras pirkstu stila mūzikas. Būtiskākie iedvesmas avoti ir ģitāristi Andy McKee, Kaki King, Don Ross, Trevor Gordon Hall u.c.

Pirmā saskarsme ar ģitāru Gintam Smukajam bija 2008. gada beigās. Bet jau no 2011. gada ir sācis pētīt kompozīciju un perkusiju pirkstu stilā. Kopš tā laika mākslinieks regulāri uzstājas koncertos gan viens pats, izpildot savus skaņdarbus, gan sadarbojas ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā akadēmiskās tā arī populārās mūzikas vidē. Gints ir kāpis arī uz internacionālām skatuvēm. Viens no ievērojamākajiem sasniegumiem pasaules kontekstā ir piedalīšanās lielākajā mūzikas industrijas eksporta izstādē “NAMMshow2018”, kas norisinājās šī gada janvārī Kalifornijā (ASV). Savukārt Latvijā gūti panākumi 2014. gadā, kad Gints kļuva par uzvarētāju televīzijas RīgaTV24 rīkotajā talantu konkursā “Rādi, ko vari”. Jolanta Gulbe-Paškeviča, vērtējot ģitārista priekšnesumu, atzina, ka negadās bieži redzēt mākslinieku, kurš ir tik ļoti vienots ar savu instrumentu.

Be the first to comment

Leave a Reply