Ģitārists Gints Smukais iepazīstina ar pirmo singlu “Flourish”

Gints Smukais
Gints Smukais

Konkursa “Canadian International Fingerstyle Guitar Competition 2017” otrās vietas laureāts un jaunais ģitārists Gints Smukais iepazīstina ar pirmo singlu “Flourish”no augusta beigās gaidāmā pirmā solo albuma “Flourish”.

“Dalīties ar bērnības ieceri varētu šķist naivi, bet kad vēl biju puika un tikko biju iepazinis akustisko ģitāru, kas man likās kā milzīgs orķestris, kas sēž vienā “kastē” likās kā sapnis. Ka es spēšu skaidri izteikt to, kas manī skan, spēšu radīt prātam neaptveramas kompozīcijas, spēšu zīmēt līdz šim neatklātas ainas un teritorijas pasaules mūzikas kartē, mani nepameta jau toreiz. Šis ir pirmā mazā daļiņa, ar kuru vēlos dalīties,” atklāj Gints Smukais.

“Brīdī, kad sacerēju šo skaņdarbu, atskārtu, ka esmu nonācis līdz punktam, par kuru agrāk varēju vien sapņot. Instruments visā pilnībā kļuva par tulku pat maniem mazākajiem pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. Nezināšana vairs nebija šķērslis, lai muzikāli izteiktos. Tai pašā laikā sapratu, ka šķērslis nekad nav “šķērslis” savā būtībā. Tā ir tikai melnzeme, kurā izaudzējam saknes un vienlaicīgi tiecamies uz gaismu. Tā tapa skaņdarbs “Frourish”, kas stāsta par tuva cilvēka saišu pārraušanu, kas ir par vienas no spēcīgākajām emocijām, ko cilvēks var piedzīvot, pavadot to “debesu dārzos” vai vēlot labu jaunam dzīves sākumam. Paradoksāli, skaņdarbs skan uz pozitīvas nots, jo uzskatu, ka pārmaiņas caurvijās visā dzīves būtībā un māca ieraudzīt nākamo apvāršņu skaistumu neatkarīgi no tā, cik sāpīgas reizēm tās mēdz būt. Jāizvēlās augt un nepazaudēt sevi, arī tajos brīžos, kad uzkavējamies atmiņās,” par dziesmu “Frourish” stāsta ģitārists Gints Smukais.

Pirmā saskarsme ar ģitāru Gintam Smukajam bija 2008. gada beigās. Bet jau no 2011. gada ir sācis pētīt kompozīciju un perkusiju pirkstu stilā. Kopš tā laika mākslinieks regulāri uzstājas koncertos gan viens pats, izpildot savus skaņdarbus, gan sadarbojas ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā akadēmiskās tā arī populārās mūzikas vidē. Gints ir kāpis arī uz internacionālām skatuvēm. Viens no ievērojamākajiem sasniegumiem pasaules kontekstā ir piedalīšanās lielākajā mūzikas industrijas eksporta izstādē “NAMMshow2018”, kas norisinājās šī gada janvārī Kalifornijā (ASV). Savukārt Latvijā gūti panākumi 2014. gadā, kad Gints kļuva par uzvarētāju televīzijas RīgaTV24 rīkotajā talantu konkursā “Rādi, ko vari”. Jolanta Gulbe-Paškeviča, vērtējot ģitārista priekšnesumu, atzina, ka negadās bieži redzēt mākslinieku, kurš ir tik ļoti vienots ar savu instrumentu.

Be the first to comment

Leave a Reply