Gatavojoties solo koncertiem, ģitārists Jānis Berziņš publicē videoklipu Ainara Virgas dziesmai “Dzimtā valoda”

FOTO: Jānis Bērziņš
FOTO: Jānis Bērziņš
Spread the love

Ģitāristam un komponistam Jānim Bērziņam šis ir notikumiem bagāts laiks: mūziķis ir aranžējis un ierakstījis slaveno grupas “Līvi” dziesmu “Dzimtā valoda” uz vienas akustiskās ģitāras īpašā skanējumā. Deviņu cilvēku radošā komanda radījusi dziesmai provokatīvu video versiju, tikmēr tās aranžējuma autors aktīvi gatavojas solo koncertiem, kuri notiks Liepājā un Saldū.

Ainara Virgas skaņdarbs izdots 1985. gadā kā protests pret Latvijā valdošo totalitāro režīmu. Dziesma, kuras atskaņošanas laikā klausītāji nereti cēlušies kājās un dziedājuši tai līdzi, Jānim ir allaž likusies aizkustinoša. “Pret šo dziesmu man ir milzīga cieņa. Valoda ir tautas identitātes pamats un valstiskuma kodols, un tai ir īpaša vērtība. Izveidot instrumentālo apdari uz vienas akustiskās ģitāras šai dziesmai bija liels izaicinājums. Es vēlējos veidot tādu aranžējumu, lai cilvēki, klausoties ģitāras skaņās, varētu sadzirdēt dziesmas vārdus.” — stāsta Jānis Bērziņš.

“Strādājot pie klipa, sapratām, ka vēlamies piedāvāt laikmetīgu vizuālo interpretāciju dziesmas “Dzimtā valoda” instrumentālajai versijai. Balstoties uz pagātnes notikumiem un atrādot tos mūsdienu estētikā, radījām “laušanos brīvībā” mūzikas videoklipu.” — stāsta mūzikas video režisore Tīna Pankūka. Šis ir jau trešais ģitārista videoklips dažu mēnešu laikā: skatītāji ir jau atzinīgi novērtējuši Jāņa Bērziņa aranžējumus dziesmām “Gandrīz Tautasdziesma” un “Saldus Saule”, kuru video versijas guvušas popularitāti Facebook.com.

Ģitārists Jānis Bērziņš ir uzstājies kopā ar Donu, Intaru Busuli, Lauri Reiniku un daudziem citiem Latvijā atpazīstamiem māksliniekiem. Konkursa Riga Jazz Stage 2017 laureāts, Academy of Contemporary Music un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas džeza ģitārspēles programmas absolvents, Jānis ir izveidojis virtuozu solo koncertprogrammu, ko prezentēs

Liepājā un mūziķa dzimtajā Saldū. Koncertos skanēs vairākas jaunas apdares atpazīstamām latviešu dziesmām, kā arī Jāņa Bērziņa oriģinālkompozīcijas un pasaulē atzīti ģitārmūzikas meistardarbi.

Gaidāmie koncertu datumi:

27.10.: Saldus https://www.bilesuparadize.lv/events/event/68434

3.11.: Liepāja https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/68631

Be the first to comment

Leave a Reply