Flying Carpet izdod singlu “Spogulī”

Projekts “Flying Carpet” radās apmēram 2007./2008.gadā apvienojoties latviešu alternatīvā roka grupu “EXIT” un “GELOUSY” dalībniekiem Jānim Vanagam (GELOUSY – vokāls), Jānim Frišfeldam (EXIT – vokāls, ģitāra), Pāvilam Bobrovskim (EXIT – bungas) un Raimondam Bērziņam (EXIT – bass).  

Abu grupu dalībnieki bija pazīstami jau kopš 90-to gadu beigām, kad grupa EXIT ierakstīja savu pirmo debijas albumu “Flight to Nowhere”, kura skaņdarbos “Strangeman” un “6 am” Jānis Vanags iedziedāja bekvokālus. Arī otrajā EXIT albuma “Romantic and Unromantic Pleasures” ierakstā Jānis Vanags iedziedājis vairākas bekvokāla partijas. Grupas kopā daudz koncertējušas. GELOUSY ģitārists Edgars Ķauķis piespēlēja ģitāru EXIT sastāvā iesildot somu grupu HIM festivāla FORTE RĪGA 2000 ietvaros, noslēguma koncertā Ķīpsalas hallē, kā arī daudzos citos EXIT koncertos. Arī EXIT ģitārists Jānis Frišfelds ir piespēlējis grupā GELOUSY, atsevišķos periodos aizvietojot ģitāristu Edgaru Ķauķi, kā arī basģitāristu Jurģi Blumbergu. EXIT bundzinieks Pāvils Bobrovskis pievienojās GELOUSY sastāvam un grupa ierakstīja albumu “No Name”.

Abu grupu dalībniekus vienoja mūzikas stils “Sietlas grunge”. Abas grupas spēlēja nedaudz atšķirīgu melodiskā roka paveidu, kas nelīdzinājās Latvijas klasiskā roka, smagā roka vai metāla grupām. Abu grupu dalībniekus vienoja muzikālā gaume, proti, dalībnieki klausījās tādas blices, kā PEARL JAM, ALICE IN CHAINS, STONE TEMPLE PILOTS, TEMPLE OF THE DOG, MOTHER LOVE BONES un citas tā laika aktuālās grunge blices.

GELOUSY ģitārists Edgars Ķauķis paralēli muzicēšanai aizrāvās ar skaņas režiju un izveidoja skaņu ierakstu studiju, kura atradās Rīgā, Iļģuciemā, autobusu parka bijušā kultūras nama ēkā. Paralēli ierakstu sesijām studijā arī norisinājās mēģinājumi, kur tad bieži satikās abu grupu biedri. Studijā notika neskaitāmas Jam sesijas, demo ieraksti, eksperimenti, albumu un singlu ieraksti. Tika sarakstīti daudzi materiāli, kas dažādu apsvērumu dēļ tā arī netika nonākuši līdz plašākam klausītāju lokam.

Šajā studijā arī tapa projekts “FLYING CARPET”. Studijā bieži vien garlaicības un citu faktoru nomocīti iemaldījās muzikanti un pavadot laiku jautrās sarunās kāds mēdza uzspēlēt pa kādai svaigai muzikālai idejai. Tā, kārtējo reizi satiekoties Jānis Frišfelds, turpmāk tekstā – Frišfelds, nodemonstrēja pāris muzikālas idejas Jānim Vanagam, turpmāk tekstā –  Vanags, kurš nekavējoties iezīmēja vokālās līnijas un secinājām, ka tajā visā kaut kas ir. To visu dzirdot pieslēdzās arī Pāvils Bobrovskis, turpmāk tekstā – Pavļiks, un Raimonds Bērziņš, turpmāk tekstā – Bērziņš. To visu dzirdot, Edgars Ķuaķis, turpmāk tekstā – Ķauķis, teica, ka jāraksta un uzņēmās skaņu režisora lomu. Tika uzsākti aktīvi mēģinājumi, ierakstītas vairākas dziesmu demo versijas un tika nolemts ķerties pie studijas ieraksta.

Tā 2008.gadā tapa dziesmas “Spogulī” ieraksts. No sākuma Jānis Frišfelds nāca klajā ar dziesmas muzikālo pavadījumu, kam Jānis Vanags uzdziedāja vokālo partiju un mēģinājumu procesā Pāvils Bobrovskis un Raimonds Bērziņš pievienoja ritma un basa partijas. Ar muzikālo pusi, vairāk vai mazāk, viss bija skaidrs, bet nebija teksta. Kā, atceroties, pieminēja Vanags, viss notika kādā rītā, pēc kāda dinamiska un reibinoša pasākuma, kad pie Frišfelda mājās ieradās Pavļiks un Vanags ar domu sarakstīt dziesmai tekstu. Lai arī Vanagam esot trīcējušas rokas, no uztraukuma laikam, tas netraucēja vīriem pa trim sastiķēt dziesmas tekstu, kāds tas ir dzirdams  dziesmas “Spogulī” ierakstā šodien.

Tika uzsākts ieraksta process, kurā Jānis Vanags iedziedāja vokālās partijas, Jānis Frišfelds iespēlēja elektriskās ģitāras partijas un iedziedāja bekvokālu partijas, Raimonds Bērziņš iespēlēja basa ģitāras partijas, Pāvils Bobrovskis iespēlēja bungas un perkusijas, kā arī Edgars Ķauķis iespēlēja akustiskās ģitāras partiju. Ieraksta skaņas režiju veidoja un producēja Edgars Ķauķis.

Vēsture klusē par to, kāpēc šī dziesma netika publicēta plašākai publikai, tomēr nekad nav par vēlu…

Dziesma “Spogulī”, kā arī citi nepublicēti autobusu parka studijā tapušie skaņdarbi dzīvajā izpildījumā visticamāk tiks atskaņoti grupas GELOUSY sastāvā. Tiekās!

Be the first to comment

Leave a Reply