Festivāls “foRest” 2023 papildina programmu

Jau otro gadu pēc kārtas, 26. un 27. maijā, Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā, vasaras sākumu iekustinās pērn Latvijas Kultūras koledžas jauniešu iedibinātais festivāls “foRest”– brīvā dabā, mūzikas un kultūras pavadījumā.

Šogad festivāls koncentrējas uz nospiedumiem – gan tiem, kurus atstājam ar emocijām un darbiem, gan neapturamajiem, apkārtējās dabas procesiem. 

„foRest” apmeklētājus sagaida dažādāko nospiedumu savienošanās vienā laikā un telpā – pieturoties pie DIY (dari pats) tradīcijas un formāta – ar latviešu un ārzemju māksliniekiem, performancēm, meistarklasēm, aktivitātēm un jautrām sarunām. 

„Ja pirmo festivālu veltījām brīvībai, izrauties brīvībā un svaigā gaisā, jo īpaši pēc smagnējā pandēmijas perioda, tad šogad tie ir nospiedumi. Fiziski, mentāli, domājami, emocionāli, kustināmi un nemaz. Muzikāli, mākslinieciski, skaisti. Kādus nospiedumus atstājam paši, kādus pētam no senatnes. It kā nieks, bet ar dziļāku jēgu un vērtību ko apdomāt”, min viena no pasākuma rīkotājām Laura Bišofa.

Šobrīd jau izziņotie festivāla dalībnieki: nupat “Zelta mikrofonu” par labāko albumu roka un metālmūzikas kategorijā saņēmusī grupa “Bēdu Brāļi”, ar šādu pat statueti alternatīvās mūzikas nominācijā apbalvotā Keitija Bārbale, panku meitenes “ŠŅK”, sintpopa apvienība “Kasetes”, eksperimentālā roka grupa “DZ” un progresīvā roka pārstāvji “Aston Kais” no Liepājas. 

Jaunākie papildinājumi: ilgāku laiku Latvijā neredzētais Igaunijas duets „Talbot”, savā oriģinālājā sastāvā:

Sintpopa grupa „Kasetes” , eksperimentālās mūzikas trio „Grab” ar albuma „Svars” prezentāciju:

, Aleksandrs Barons, „Stabs”, „Alum Alu”, „Kūsbārdis”, ar īpašu programmu instrumentālās trokšņu mūzikas duets „NYOS” no Somijas:

„Grupa Jānis”, dziesminiece Helēna Kozlova, starptautiski plašāk zināmā elektro panka meistari „Oil & Gas”. 

„Daudzi saka – labākais festivāla sastāvs, īpaši neatkarīgās mūzikas ziņā. Uzsvars uz jaunāko paaudzi un aktuālāko tajā šajos gados. Viens no mūsu izaicinājumiem šogad – mazliet noprezentēt alternatīvās mūzikas aktualitātes vienkopus, brīvdabā”, kolēģi Lauru papildina Vents Feldmanis. 

Dažas no izziņotajām meistarklasēm – „Homo Erectus” – apakšveļas apģērbu radīšana, mūsdienu modes tendences – ielāpu darbnīca, ģipša suvenīru nospiedumu veidošana, Gamechanger Audio mūzikas efektu pedāļu izzināšana un uzņēmējdarbības pamatu lekcija, filsosofijas pamati un sākotnes izpratne ar žurnāla „Tvērums” kolektīvu, shibari meistarklase, mikrotonalitātes instrumenti, ķermeņa atbrīvošanās un svilpaunieku darināšana. 

Noteikti pieminēšanas vērta būs arī teritorijā esošā mākslas instalāciju klātbūtne, aizgājušā gada festivāla iecienītākā ekspozīcija ar zaļumbales vannu daudziem apmeklētājiem noteikti būs palikusi atmiņā ļoti labi.

Festivāls aizsākās kā LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu, absolventu un radošo apvienību „Helihopter”, „Vārnu Laiks” un radio „Naba” kopējais notikums, par kuru atzinīgus vārdus teikuši gan vietējie apmeklētāji un mūziķi, gan apmeklētāji no Lietuvas un Igaunijas.

Biļetes uz festivālu pieejamas šeit: https://ticketshop.lv/lv/events/4827

Be the first to comment

Leave a Reply