Festivālā “Saldus Saule” uzstāsies projekts “Rudens vēju muzikants”

Sestdienas vakarā uz festivāla “Saldus Saule” skatuves kāps projekts “Rudens vēju muzikants”.

Lai Ērika Ķiģeļa dziesmas no “Līvu” zelta fonda skanētu mūžīgi, viņa dēls Fēlikss Kiģelis, biedrības “Saldus Saule” pamudināts un atbalstīts, 1999. un 2005. gadā radīja unikālus mūzikas albumus ar nosaukumu “Rudens vēju muzikants”, kurā Ērika dziesmas jaunās skaņās izpildīja labākie Latvijas mūziķi. Taču ar diviem albumiem nav gana, lai izdziedātu visas Ērika Ķiģeļa dziesmas, tāpēc šogad – 2022. gadā projekts Rudens vēju muzikants dosies turp, kur viņu gaida – pie saviem mīļajiem klausītājiem festivālā “Saldus Saule”.

Projektā ir apvienojušies: Fēlikss Ķiģelis (vokāls, ģitāra), Ēriks Ķiģelis juniors (vokāls), Diāna Lube (vokāls), Guntars Mucenieks (taustiņi, vokāls), Andris Akermanis (bass, vokāls) un Matīss Bērzs (bungas), lai līdz klausītāju sirdīm aizspēlētu visu laiku labākās melodijas, kurām vārdus no galvas zina kā liels tā mazs klausītājs. Festivālā “Saldus Saule” skanēs ne vien pašas populārākās dziesmas, bet arī pirmatskaņojumi un mazāk zināmas Ērika dziesmas.

Felikss Ķiģelis saka:

“Rudens vēju muzikants – tā ir leģenda, tā ir līdz kaulam patiesa mūzika, tas ir notikums.

Rudens vēju muzikants – tas ir dumpinieciskais “līvs” Ēriks Ķiģelis ar savām melodiskajām dziesmām, kurš ir licis pamatus latviešu rokmūzikai un kura dziesmas pat pēc 40 gadiem spēj piecelt kājās stāvovācijās koncertu apmeklētājus. Tiekamies festivālā “Saldus Saule” – mēs Jūs gaidīsim.”

Pēc divu gadu pārtraukuma Saldū, Kalnsētas parkā šovasar, 22. un 23. jūlijā, atgriežas festivāls “Saldus Saule”.  No piekdienas vakara līdz svētdienas pusdienlaikam pļavā pie upītes būs pieejama festivāla telšu pilsētiņa, atrakcijas, būs festivāla gadatirgus, ēdieni un dzērieni, bet visam pāri – daudz labas mūzikas un festivālam “Saldus Saule” raksturīgā īpaši siltā kopābūšanas un dzīves svinēšanas atmosfēra.

Vēl festivālā uzstāsies “Dzelzs Vilks”, “Citi Zēni”, Ivo Fomins, “Inokentijs Mārpls”, “Pienvedēja Piedzīvojumi”, “Dzeltenie Pastnieki”, “Sudden Lights”, Louie Fontaine, “Bloody Heels”, “Indygo”, “Colt”, “DivDiv”, “Rusted Wheel”, “Linga&Frišs”, “Opus Pro”,  Johnny Salamander un citi mākslinieki. 

Pirmais festivāls “Saldus Saule” notika tālajā 1987. gadā ar mērķi godināt talantīgā un leģendārā mūziķa Ērika Ķiģeļa piemiņu, un ir senākais no joprojām notiekošajiem vasaras rokfestivāliem. Iepriekšējais, 2019. gadā notikušais festivāls pulcēja īpaši lielu apmeklētāju skaitu.

Festivālu atbalsta A/S “Aldaris”, Saldus novada pašvaldība un biedrība “Saldus Saule”.

Visas 2020. un 2021. gadā uz festivālu iegādātās biļetes ir derīgas šī gada festivāla apmeklēšanai. Biļetes pieejama festivāla mājas lapā www.saldussaule.lv

Be the first to comment

Leave a Reply