Ekstrēms somu metāla vakars Jelgavā ar “Death Design” un “Enragement”

Foto: Grupas publicitātes foto
Foto: Grupas publicitātes foto
Spread the love

Piektdien, 18. janvārī, Jelgavas klubā Melno Cepurīšu Balerija, uzstāsies divas death metal grupas no Somijas – ‘’Death Design’’ un ‘’Enragement’’.

‘’Death Design’’ izveidojies 2016. gadā pēc vairāku citu grupu pajukuma. Šķiet ķīmija beidzot bijusi īstā, jo uzreiz aktīvi notika koncertēšana un tajā pašā gadā izlaists pirmais singls – ‘’Drown with me’’. 2017. gadā iznāk grupas EP ‘’Vicious World’’.

Grupas stils ir smags, precīzs, un ātrs. Mūzikā caurvijas brutāli, chugging riffi un interesanti ritmi, taču kopā ar blast beat stila bungu pavadījumu veido nemanāmu, bet smalku melodiju. Dziesmu tēmas ir visnotaļ atbilstošas tās skanējumam – ‘’Vicious World’’ stāsta par nāvi, ciešanām, naidu, taču arī par eksistenciālismu un melanholiju. ‘’Death Design’’ vislabāk raksturo žanru sajaukums modern/progressive death metal, kā arī minot zināmākus vārdus, stils līdzinās kaut kam starp modernā žanra gigantiem – ‘’Meshuggah’’ un ‘’Gojira’’.

‘’Enragement’’ eksistē jau kopš 2006. gada, taču ilgi refinēja savu sastāvu un stilu. 2014. gadā beidzot iznāca debijas albums ‘’Omnimalevolence of Man’’, pēc trīs gadiem seko nākošais, kurš tiek prezentēts klausītājiem arī šajā tūrē – ‘’Burned, Barren, Bloodstained’’.

Mūzika ir tiešām brutāla. Ja nepietiktu vien ar izcilo dziesmu kompozīciju, smagajiem riffiem, un sabrukumiem, kuri fiziski liek kratīt līdz galvu, interesantākais ‘’Enragement’’ aspekts ir tās vokāls. Stāstus par karu, ārprātu un vardarbību, jeb pašiem tumšākajiem cilvēces faktoriem growling stilā izpilda trīs no četriem tās dalībniekiem, padarot skanējumu vēl plosošāku. ‘’Enragement’’ visvieglāk likt zem brutal/extreme death metal, taču mūzikā jūtama ietekme to tādiem stiliem kā old school, slam death metal, black metal un grindcore.

Grupas ārdīs Jelgavas skatuvi Melno Cepurīšu Balerijā jau piektdien, 18. janvārī. Koncerta sākums 21:00. Ieejas maksa 3eur. Koncerta laikā filmē un fotogrāfē.

Be the first to comment

Leave a Reply