Cellar Cat izdod debijas EP “Broken Glass”

26. novembrī Rīgas grupa Cellar Cat izdeva savu pirmo mini-albumu ar 6 dziesmām “Broken Glass” un pirmo klipu šogad.

Iepriekš Latvijas mūzikas cienītāji varēja atpazīt kolektīva mūziku pēc diezgan viegla skanējuma indie-rock un britpop stilos, bet ar jaunu materiālu Cellar Cat mūzika mainījās un kļuva smagāka. Ģitāru skaņā tagad jūtama tādu izpildītāju kā Bring Me the Horizon un Architects ietekme. Tajā pašā laikā mūzika nezaudēja grupas tradicionālo melodiskumu.

Par to liecina arī pirmais klips no albuma – “Drag Me Out”. Grupa izveidoja dziesmu kā manifestu, ka ikvienam pašam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi un jāpaļaujas tikai uz uzticāmiem cilvēkiem. Dziesma stāsta par varoņa dusmēm un vilšanos mūsdienu pasaules iekārtā. Varonis nevar saprast, vai tas ir viņš, kas pievīl pārējos savu uzskatu dēļ, vai tomēr citi liekulīgi nodod viņu pašu. Viss šķiet neīsts un melīgs, un gribas ātrāk tikt laukā no šī smaidošo plēsoņu pūļa.

Cellar Cat līderis Aleksandrs stāsta par albumu un klipu:

“Mēs esam mūziķi amatieri, kuri pa dienu strādā parastajā darbā, tāpēc agrāk mēs reti ierakstījām jaunas dziesmas un filmējām klipus. Tagad, sēdēdami mājās pandēmijas laikā, nolēmām, ka ir pienācis laiks izdot ko nozīmīgāku. Darbs pie mini-albuma notika no gada sākuma un bija apgrūtināts ar ierobežojumiem. Visu mūziku mēs ierakstījām un producējām paši, tāpēc nācās bieži izmantot videozvanus un palīdzēt viens otram attālināti.

Klips tika filmēts augustā – pamestā rūpnīcas “Provodņik” sporta zālē. Interesants gadījums. Uz kādu laiku klipa filmēšanu nācās pārtraukt, jo caur kādu caurumu zālē ierāpās mazs putns un sāka dauzīties logos. Skraidījām tam pakaļ, lai noķertu un izlaistu ārā. Sanāk, ka filmēšanas laikā izglābām dzīvnieku. Jau tā dēļ var teikt, ka klipu filmējuši ne velti”.

Be the first to comment

Leave a Reply