Catalepsia izdod otro pilnmetrāžas albumu “Inheritance”

Pašmāju doom metal grupa Catalepsia savu darbību uzsāka šī gadsimta pirmās desmitgades noslēgumā un, kā jau daudzi kolektīvi, ir piedzīvojusi vairākas dalībnieku sastāva izmaiņas. Kopš karjeras pirmsākumiem grupa ir paspējusi arī pielikt punktu savai darbībai, taču pēc pāris gadiem tomēr nolēma mēģināt vēlreiz un atgriezās, izdodot savu debijas albumu “World of Cliché”. Pēdējos pāris gadus Catalepsia ir darbojusies 4 cilvēku sastāvā – Ervīns Francs (vokāls, ģitāra), Jānis Emīls Katinskis (bass), Juris Kreilis (ģitāra) un Krišjānis Purens (bungas).

“Inheritance” ir grupas otrais lielais veikums, un, atšķirībā no debijas ieraksta, šis ir konceptalbums, kas ir stāsts par varoni, kurš no iepriekšējām paaudzēm ir mantojis lāstu jeb dēmona iemiesošanos. Katra kompozīcija ir atsevišķa dēmoniskās apsēstības stadija, un stāsta varonis apraksta savas sajūtas, kā arī atsevišķās vietās starp varoni un dēmonu notiek dialogs.

Muzikāli šajā albumā ir saklausāma atkāpe no gotiskā metāla, kas vairāk bija rasturīgs debijas albumam. “Inheritance” ierakstam raksturīgākas tumšākas un smagākas noskaņas, garākas kompozīcijas, dinamiskākas kompozīciju struktūras un dzīvāks skanējums.

Šogad grupa plāno aktīvāku koncertēšanu, kā arī beidzot grupas dzīvajā sastāvā atgriezīsies taustiņi.

Albums izdots ierobežota daudzuma vinila platēs (2x180g) , kompaktdiskos, kā arī pieejams straumēšanai populārākajās mūzikas straumēšanas vienēs.

Albuma noklausīšanās, tikšanās ar grupu, albuma autogrāfu sesija piektdien, 24. Janvārī, plkst. 20.00 krogā „Zobens Un Lemess” (A.Briāna ielā 10, Rīga) , savukārt albuma prezentācijas koncerts notiks 1. februārī Jelgavā, klubā “Melno Cepurīšu Balerija”.

Be the first to comment

Leave a Reply