Buks Latvijas hokejam velta enerģisku rokdziesmu

Dziedātājs Buks ar domubiedriem – grupu “Cilindri”, mūzikas autoru Edgaru Silacērpu un teksta autoru Guntaru Raču – izdod rokdziesmu “Viens par visiem, visi par vienu”, kas neilgi pirms pasaules hokeja čempionāta ir veltījums Latvijas hokejistiem, faniem un visai sabiedrībai kopumā.

Jaunās rokdziesmas mērķis primāri ir iedvesmot Latvijas hokeja izlasi un fanus nepadoties un atbalstīt citam citu. “Viens par visiem, visi par vienu”, kā minēts dziesmas nosaukumā. Edgaram Silacērpam dziesmu radīt loģiski iedvesmojis fakts, ka Latvijai šogad uzticēts rīkot pasaules čempionātu. “Manuprāt, Buks ir labākais hokejists Latvijas rokmūzikā!” viņš pārliecinoši saka.

“Hokejs ir mana sirdslieta,” turpina minētais dziedātājs. “Man patīk gan skatīties hokeju, gan uzspēlēt šo spēli pašam. Ļoti labi zinu, cik svarīga ir vienota komanda un ko tik tiešām nozīmē vārdi “viens par visiem, visi par vienu”. Ar šo dziesmu vēlos iedvesmot Latvijas hokeja izlasi jaunām uzvarām un novēlu visiem hokejistiem spēku un izturību, kas jau maijā un cerams arī jūnijā būs vitāli nepieciešama.”

Šīs sajūtas ietvert dziesmas lirikā līdzējis Guntars Račs. “Buka izdziedātais teksts patiesībā tapa jau 2013. gadā, taču toreiz tas dziesmā tā arī nerealizējās,” viņš stāsta. “Tas turpināja gaidīt īsto brīdi un sagaidīja – nonāca pie cilvēkiem, kuriem bija motivācija un vēlme to realizēt īstā rokdziesmā. Domāju, ka mūziķi šo vārdos pausto domu realizējuši tik tiešām jaudīgi un pārliecinoši.”

Račs ir pārliecināts – ja uzrakstītais teksts motivēs hokejistus dzīvē realizēt izcilā franču rakstnieka Aleksandra Dimā grāmatas “Trīs musketieri” atslēgas vārdus, tad Latvijas izlase noteikti uzvarēs. “Tas iespējams tikai cīnoties pašaizliedzīgi,” viņš uzsver. “Man arī prieks, ka jaunā rokdziesma tapusi nesavtīgi, jo tas nebija pasūtījums, bet pašu mūziķu vēlme atbalstīt savējos brīdī, kad arī pašiem nepieciešams atbalsts, jo mūziķu spēles vēl nav sākušās…”

Dziesma nodota arī Latvijas Hokeja federācijai, un, kas zina, varbūt būs dzirdama arī arēnā pasaules hokeja čempionāta laikā.

Jauno singlu “Viens par visiem, visi par vienu” studijā samiksējis un tā māsterversiju radījis Kārlis Šteinmanis. Galarezultātu iespējams noklausīties lielākajos straumēšanas servisos un patriotiskākajās Latvijas radiostacijās.

Be the first to comment

Leave a Reply