Brūss Springstīns pārdevis tiesības uz savu mūziku firmai “Sony” par 500 miljoniem dolāru

Brūss Springstīns ir pārdevis savas mūzikas tiesības Sony Music par vismaz 500 miljoni dolāru.
Bilboard paziņoja pagājušo nedēļu, ka Springstīns ved sarunas, lai pārdotu savu ierakstu katalogu firmai Sony, un ka viņš arī mēģina pārdot savu darbu izdošanas katalogu.
Sony solīja lielu summu, lai nodrošinātu sevi ar abiem šiem komponentiem, pārņemot pilnīgā kontrolē viņa vairāk kā 300 dziesmas un 20 studijas albumus.
Priekš Sony tas iegūt savā īpašumā daudz mūzikas tiesības.
Springstīns ir pavadījis strādājot ar milzīgo Columbia kompāniju visu savu dzīvi, bet savā kontrolē pārņēma tiesības uz saviem ierakstiem, kad kontrakts tika pārskatīts CD disku uzplaukuma laikos. Viņš arī personīgi, tiešā veidā, ilgi ir kontrolējis sevis paša izdošanu, ko nesen ir sākusi viņam palīdzēt administrēt Universal kompānija.
Darījums, par, kuru stāsta gan Bilboard, gan The New York Times, ir vislielākais šāda veida darījums, kāds jebkad reģistrēts mūzikas industrijā, lai gan pēdējā laikā ir bijuši ar milzīgu naudu saistīti katalogu pirkumi, kuros iesaistīti mūziķi ar lieliem vārdiemi. Šis darījums ievērojami pārspēs ar Boba Dilanu noslēgto 300 miljonu lielo vienošanos, kas tika parakstīta gadu atpakaļ.

Uzplaukstot “strīmingam” un citiem digitāliem pakalpojumiem, un kas izskatās ir mūsu dzīvē uz palikšanu, šādi iespējams nesot muzikas tiesību sektoram pat vēl lielākus ienākumus tuvākā nākotnē, pēdējos gados ir sācies tāds kā mūzikas tiesību iegādes zelta drudzis, kuru protams vada gan mūzikas autortiesību kompānijas, gan jaunās mūzikas IP investīciju fondi.
Daudzi mākslinieki at lieliem vātdiem tagad jau ir piekrituši saņemt vienu konkrētu apaļu summu apmaiņā pret dažām, vai pat visām viņu mūzikas tiesībām, tādejādi pievienojot Dilana vārdam Nīlu Jangu, Tīnu Tērneri, Polu Saimonu, vairākus Fleetwood Mac dalībniekus un dziedatāju Šakiru.

Avots: unlimitedmedia.co.uk

Tulkojis: Jānis Kronbergs

Be the first to comment

Leave a Reply