Ar koncertu prezentēs jauno metālmūzikas izlasi “Latvijas Metāls 3”

Latvijas metālmūzikas cienītāji tiek iepriecināti ar jaunu mūzikas izlasi – “Latvijas Metāla” 3. daļu, kas ir turpinājums iepriekš izdotajai Latvijas smagās mūzikas izlašu sērijai. Izlases prezentācijas koncerts notiks 18. maijā mākslas centrā „Noass”.

Izlasē “Latvijas Metāls 3” iekļautas pašmāju smagās mūzikas scēnā pazīstamu un mazāk zināmu grupu skaņdarbi, kas ierakstīti pēdējos pāris gados. Izlasē plaši pārstāvēta vietējo metālmūzikas izpildītāju jaunākā paaudze.

Izlasi apkopojis rokgrupas “Inokentijs Mārpls” līderis un radio “Naba” raidījuma par latviešu mūziku “Bitīt matos” vadītājs Raimonds Lagimovs, plašāk zināms kā Dambis, kurš vairāk nekā 20 gadus apkopo arī pašmāju neatkarīgās mūzikas izlases “Odekolons” un “Latvijas Punk/Hc”, piefiksējot Latvijas mūzikā valdošās tendences.

 “Izlase noderīga tiem, kuri interesējas par Latvijas metālmūziku, un tā ir labs pārskats par šī brīža aktualitātēm,” izlases izdošanu pamato Dambis.

Izlase “Latvijas Metāls” pirmā daļa tika izdota 2015. gadā, otrā – 2018. gadā.

Arī izlases trešajā daļā visas dziesmas ir latviešu valodā. Tajā iekļautas grupu „Deodium”, „Iron Wings”, „Izslēdzējs”, „Ryvendir”, „Varang Nord”, „Mindesign”, „Letti”, „Apēdājs”, „Purva Metāls”, „Oghre”, „Darrva”, „Salna”, „Grunts”, „Frailty”, „Velnezers” , „Druun” , „Rusted Wheel”, „Kumosiņš” un mazāk dzirdēto „YR” un „Rikoita” dziesmas.

Vāciņa zīmējuma autors – Andris Keišs. Smagās vāceles raudzības notiks ceturtdien, 18. maijā, mākslas centrā „Noass”, svinībās muzicēs grupas „Iron Wings” , „Oghre” un „Deodium” .

Šonedēļ izlase nonāks mūzikas ierakstu veikalu “Randoms”, “Vinylla” un “LP” plauktos, kā arī mūzikai draudzīgos klubos un kafejnīcās. Paralēli ierastajam kompaktdiska formātam izlase mazā tirāžā būs pieejama arī audiokasetes formātā.

Be the first to comment

Leave a Reply