Aizkraukles vecajā autoostā atvērts jauns klubs “Stacija”

"JĀNIS BUKUMS" | Foto : Agrita Damarovska
"JĀNIS BUKUMS" | Foto : Agrita Damarovska

Aizkrauklē vēris vaļā durvis klubs “Stacija”, kas izvietojies autoostas ēkā, stratēģiski izdevīgā vietā netālu no policijas iecirkņa un arī slimnīcas. Kā paskaidroja jaunā kluba vadītājs Pēteris, “Stacija” labprāt sagaida apmeklētājus arī no citām pilsētām, un klubs pasākumu dienās paliek atvērts līdz pat pirmajam autobusam, kas aizved tieši līdz Aizkraukles dzelzceļa stacijai.

Kluba dzimšanas dienas pasākumu 8. decembrī apmeklēja ap 300 cilvēku, kas ir cerīgs rādītājs pilsētā, kuras iedzīvotāju skaits, saskaņā ar Vikipēdiju, ir mazāks par 8 000. Es ierados nākamajā vakarā uz grupas “JĀNIS BUKUMS” koncertu, un, lai gan šoreiz līdz simtam apmeklētāju bija patālu – kā nekā lielā atklāšana jau garām –, tomēr publikas bija vairāk, nekā varētu gaidīt. Tā kā žetons “Stacijai” par iniciatīvu un vecās ēkas atdzīvināšanu.

Lai gan pie atsevišķām niansēm “Stacijai” noteikti vēl jāpiestrādā – no manas puses vienīgās pretenzijas ir pret visai draņķīgo apkures sistēmu, tā kā pagaidām kluba apmeklētājiem iesaku vilkt mugurā ko siltu –, jāsaka, ka kopējais iespaids palicis ļoti pozitīvs. Kluba telpas dienas laikā joprojām daļēji izpilda autoostas funkcijas un ir atvērtas ikvienam sēdētgribētajam un labierīcību meklētājam. Galvenajā zālē uz vienas sienas piekārta milzīga karte, uz citas – autobusu kustības saraksti, un vienā telpas galā izkārtoti vismaz gadus 20 seni koka soliņi. Viss no aizvēsturiskajām grīdas flīzēm līdz pat krānu kloķiem tualetēs man kā 90. gadu bērnam uzdzen zināmu melanholiju. Kluba kopējā noskaņa ir oriģināla un neierasti svaiga, un, iespējams, “Stacija” iedvesmos arī citus organizatorus izraudzīties savām iestādēm neparastas atrašanās vietas.

Bārā pieejami alkoholiskie dzērieni un kafija robežās no 2-5 EUR, savukārt ieejas maksai pagaidām jārēķinās ar kādiem 5-7 EUR.

Be the first to comment

Leave a Reply