Adrians Grīns izdod trešo studijas albumu “iekšas”

Spread the love

Latvijas alternatīvais mūziķis un multiinstrumentālists Adrians Grīns šī gada pašā vidū, 17. jūlijā, izdevis savu trešo studijas albumu “iekšas”.

Eksperimentālais troķšu roka albums un tā piecas dziesmas bēguļo no konvencionāliem, pierastiem standartiem, toties lieliski iemieso piesauktā žanra īpašības. Nav tālu jāmeklē paralēles starp “iekšām” un neērtām dzīves realitātēm. Netikumīgi vīrieši vai asiņaina nāve atgrūž tik pat ļoti kā svaigi uzšķērstas iekšas, tomēr Grīnam dziesmu vārdi ir vēl viens instruments, nevis mērķis. Tie ir daļa no albuma kopējā skanējuma un jebkādu to interpretāciju viņš labprāt atstātu katra klausītāja ziņā. 

Mūziķe un publiciste Liga Neilande par albumu raksta: “Albums, manuprāt, ir visai asiņains, ar atsevišķām jautrākām atkāpēm par vecmāmiņu bēru tematiku un sportistu vārdu izkliegšanu. Mūzikas stils, manuprāt, sācis apaļoties, vienlaikus skanot pusaudzīgi. Kas, manuprāt, ir labi, jo paģēr daudz emociju, ja vien ļauj sev tām ļauties. Ir vairāk rotaļu ar vokālu kā iepriekšējos albumos, lai gan tas aizvien vietām šķiet ļoti distancēts it kā kautrētos par savu eksistenci.”

Mūzikas žurnālists Jānis Žilde par albumu izteicies: “trokšņains roka ieraksts (tā dziedāšanas maniere tikai pārāk torniska). Biju jau domājis, ka neviens vairs tādu 80./90. gadu noizroku nespēlē.”

Ko īsti nozīmē “torniska dziedāšanas maiere”, jāspriež katram pašu ausīm. To iespējams izdarīt, albumu uzmeklējot bandcamp un izmantotākajās straumēšanas vietnēs (spotify, youtube, utt.), kā arī ierodoties uz albuma prezentācijas koncertu 3. augustā plkst. 21. kultūrbārā “Aleponija”.

Albumā “iekšas” Adrians iespēlējis ģitāru, basģitāru, bungas, perkusijas, zītaru. Skaņas ainavu veido arī vides ieraksti un “Ableton live gļuki”. Ar dziesmu aranžijām palīdzēja Jānis Untāls un Rihards Paegle. Bungu ierakstīšanā palīdzēja Uģis Jansons Krastiņš. Par albuma miksu un māsteru vislielākā pateicība Staņislavam Kuļikovam. Albuma vāka fotogrāfijas autors ir Aleksandrs Aleksandrovs. Dziesmā “qwei82ujx” piedalījās Dace Otomere, Līga Neilande, Matīss Platacis un Rihards Paegle.

Adriana līdzšinējā solo daiļradē ir 2020. gadā izdotais “UN/VAI” un 2021. gadā izdotais “​​​​​​”, kas raidījuma “Vārnu laiks” 2021. gada mūzikas topā ieguva pirmo vietu. Mūziķis neslēpj, ka patiesībā “ir bijis daudz vairāk pseidoalbumu, taču daudz kas no tā ir aizgājis nebūtībā”. Primāri mūziķis darbojas grupās “Dz” un “Les Attitudes Spectrales”. Kopā ar “Bez Grēka Ieņemtie” piedalās Jura Simanoviča koncertos. Kādreiz spēlējis arī grupās “Chomsky Chess Club”, “Salt Wound” un citās.

Be the first to comment

Leave a Reply