14. un 15. augustā Skujenes pagasta “Ievkalnos” notiks jau sestais Rokfilmu Festivāls

Spread the love

Amatas novada Skujenes pagasta mājās “Ievkalni” Pērkoņos 2020. gada 14. – 15. augustā notiks jau sestais Rokfilmu Festivāls – brīvdabas notikums, kurš kino un mūzikas valodā aicina svinēt indivīda un sabiedrības brīvības.

Šī gada kino programmā tiks izrādītas pēdējos gados tapušas trīs Latvijas un viena igauņu filma. “Nevarētu apgalvot, ka šī gada filmu izvēle ir saistīta ar pandēmijas norisēm – drīzāk ar straujo Baltijas kino vides attīstību, kas ļāvusi pašmāju autoriem pievērsties plašākam tematu lokam, tostarp ar roku un revolūcijām vispār saistītām tēmām. Bet, protams, esam priecīgi arī tieši pašlaik piedzīvot pašpietiekamības sajūtu,” komentē festivāla organizatori. Visas filmas tiks demonstrētas latviešu valodā vai ar subtitriem latviski.

Diennakts tumšajā laikā piektdienā, 14. augustā, pie skatītājiem nonāks Ināras Kolmanes dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”. Filma, balstīta lielākoties arhīvu materiālos un intervijās, pārliecinoši vēsta: Padomju Savienībā sekss bija, un kā vēl bija, bet ar šo tēmu un visu ar to saistīto vara gluži vienkārši mērķtiecīgi manipulēja. Pēc tam programmu turpinās režisora un mūziķa Kaspara Rogas debijas filma “Meklējot Mr. Kauliņu”. Dokumentālās piedzīvojumu filmas, drāmas un road-movie sakausējums ir personisks režisora stāsts par draudzību, uzticību, neatbildētiem jautājumiem un patiesu avantūrista garu.

Sestdienas dienas programmā iekļautas sporta spēles un rokviktorīna, ekskursijas un citas aktivitātes. “Savā ziņā sestdienas dienas programma ir visa festivāla esence – tā ir iespēja nedēļas nogali pavadīt līdzīgi domājošo vidū un arī lieliska iespēja izvairīties no pilsētas pasākumu burzmas,” apgalvo rīkotāji. Agrā pievakarē, 18:30 festivālā uzstāsies divas muzikālās apvienības – rokgrupas “Zona” un “Pauls Raimonds”, kas pasākuma apmeklētājus ar savu skanējumu pārsteidza jau pagājušajā gadā. Koncertu bez maksas apmeklēt aicināts visplašākais interesentu loks.

15. augusta vakarā tiks demonstrētas vēl divas filmas. Jāņa Ābeles “Jelgava ‘94”, kas balstīta daudzu lasītā Jāņa Joņeva romāna ar tādu pašu nosaukumu motīvos, ir pieaugšanas stāsts visām paaudzēm. Tā skatītāju ved atpakaļ pusaudzībā, atmiņās par dzīves pirmajiem elkiem un rosina pārdomas par cēloņiem un sekām. Programmu noslēgs igauņu-latviešu kopražojuma filma “Ātrie igauņu puiši”: piedzīvojumu komēdija par apsviedīgiem kaimiņu zēniem, kas aizbēg no Padomju Savienības un meklē šī stāsta laimīgo iznākumu.

Pilna pasākuma programma un norises vietas koordinātes atrodamas festivāla Facebook pasākuma lapā Rokfilmu Festivāls 2020.

Be the first to comment

Leave a Reply