„Metal United World Wide” intervija ar Latvijas pasākuma organizatori – „THP Production” aģentūras īpašnieci Agritu Damarovsku

Agrita Damarovska
Agrita Damarovska

Kā jūs iepazināties ar metālmūziku?

Metālmūziku sāku iepazīt klausoties METALLICA, AC/DC, WARLOCK, WHITESNAKE un vēl daudzas citas grupas jau  80. gadu beigās.

Kā jūs nonācāt pasākumu organizēšanā?

„THP Production” tika radīts, lai palīdzētu organizēt koncertus jaunajām Latvijas roka un metāla grupām. Šobrīd mūsu aģentūra nodarbojas ar grupu menedžmentu vietējām grupām un koncertu un tūru organizēšanu gan vietējām, gan arī ārzemju roka un metāla grupām.

Cik ilgi jūs esat organizators?

„THP Production” tika dibināts 2017. gada janvārī. Organizējām koncertus un tūres mazliet vairāk par gadu.

Kādi ir spilgtākie momenti jūsu aģentūras pieredzē?

Tā kā mūsu aģentūra galvenokārt nodarbojas ar jaunajām roka un  metāla grupām, tad viss lielākais prieks ir redzēt viņu izaugsmi, kad no maza dimanta grupa pārvēršas par mirdzošu briljantu.

Kāda ir jūsu motivācija piedalīties Metal United World Wide?

Mums Latvijā ir daudz talantīgu metāla grupu un mēs gribam parādīt tās visai pasaulei. Tā ir  ļoti laba pieredze gan grupām, gan mūsu aģentūrai. Un, protams, būs ļoti interesanti redzēt un dzirdēt tik daudzu pasaules valstu roka un metāla grupas un uzstāties kopā ar viņiem vienā datumā. Tas būs grandiozs pasākums!

Vai jūs varat teikt, ka jūsu valstī ir aktīva darbība uz metālskatuves?

Tā kā Latvija ir ļoti maza valsts, es teiktu, ka mums ir ļoti aktīva roka un metāla mūzikas skatuve.

Ko mums vajadzētu zināt par Latvijas metāla skatuvi?

Mums ir ļoti daudz talantīgu roka un metāla mūziķu un grupu, kuras ir piedalījušās gan vietējos festivālos, gan ārzemju festivālos, tādos kā „Wacken Open Air”, „Bloodstock”. Grupas visu laiku piedalās gan vietējos koncertos, gan kaimiņzemēs -Lietuvā un Igaunijā, gan brauc koncertēt arī uz citām Eiropas valstīm.

Nosauciet 3 populārākās jūsu valsts metāla grupas:

Ir ļoti grūti nosaukt trīs populārākās metālgrupas, jo katrā žanrā ir topa grupa: hard’n’heavy –  Jānis Bukums, heavy rock’ n’ roll, hair metal – Bloody Heels, alternative rock – Sever, vienīgā Baltijā electronicore metal grupa – Blinded Memory, alternative metal – Once Upon, modern progressive metal – Legacy ID,doom metal – Catalepsia, folk metal – Skyforger, doom/death metal – Frailty,Neglected Fields- technical death metal, Preternatural – dark metal, black metal – Velnezers, deathcore – Mayla  un daudzas citas.

Daļu no šīm grupām varēsiet redzēt arī 5. maija „Metal United World Wide” pasākumā, kurš norisināsies klubā „Melnā Piektdiena”.

Vai jūsu valsts ir vērsta uz kādu konkrētu žanru (trash, death, black utt.)?

Nē. Kā jau teicu iepriekš, mūsu valstī ir dažādu žanru metāla grupas.

Kur jūs dodaties, lai redzētu ārzemju roka un metāla zvaigznes?

Roka un metāla zvaigznes mēs ejam klausīties klubā „Melnā Piektdiena”, Rīgā, kurā notiks arī „Metal United World Wide” pasākums. Pie mums Latvijā notiek arī divi lieli festivāli – „Metalshow” un „Zobens un Lemess”, kurā piedalās ļoti daudz pasaulē zināmu roka un metāla grupu. Rīgā ir  alternatīvās mūzikas klubs „Depo”, kurā uzstājas daudz metālgrupu no ārzemēm. Roka un metāla koncerti notiek arī citās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī, Cēsīs.

Braucam klausīties un skatīties ārzemju grupas arī uz kaimiņzemēm – Lietuva, Igaunija, Somija, Zviedrija.

Nosauciet galvenos roka un metāla mēdijus:

LRMA Magazine, Alternative.lv, Vārnu Laiks, SWH Rock (radio)

Kas būtu vissvarīgākais jūsu valsts metālmūzikas skatuvei?

Jau gadu Latvijā darbojas organizācija „Latvijas Rokmūzikas Asociācija”, kuras mērķis ir apvienot visus roka un metāla mūziķus un palīdzēt viņiem attīstīties. Arī mūsu aģentūra ir tās biedrs. Paldies viņiem par šo lielo un darbietilpīgo darbu.

Nokļūt metālmūzikas skatuves augšgalā ir grūts darbs, tāpēc novēlu jaunajām roka  un metāla grupām, neskatoties ne uz ko, doties pretīm savam mērķim.

Man ļoti patīk „Metal United World Wide” sauklis – “United We Stand, Divided We Fall”  (Vienoti mēs ceļamies, dalīti mēs krītam). Tāpēc – visas Latvijas roka un metāla grupas, apvienojieties, jo kopā ir spēks!

2 Comments

  1. Man ir divi dēli kas gan cienu metālu mūziku gan spēlē/raksta paš savu. Vai par dziesmu svētku laiku (kamēr piedalījam “oficialos” pasākumos) arī būs kādu Latviešu metālu koncert ap Rīgu? Puišiem (16 un 19. g.v.) labprātu apmeklēt un atbalstīt vietējos. Paldies no “Death Island” (Nāves sala) tēvs!

Leave a Reply