INTERVIJA: Jurģis Funts, grupas MIDNIGHT PROJECTS soloģitārists

Grupas publicitātes foto

Kad pirmo reizi izdzirdēju grupu Midnight Projects, mani ārkārtīgi pārsteidza vokāla sniegums. Spēcīgs, neparasts. Nekad neko tādu Latvijā nebiju dzirdējis. Bet vēlāk es padomāju, ka tas nevar būt tikai vokāla nopelns. Ka visdrīzāk tā ir kopēja ķīmija. Visu dalībnieku ķīmija. Un tomēr… Bet ko tur vairs. Lūk Jurģis Funts no Midnight Projects.

Jānis Kronbergs: Ko Midnight Projects dara šajos grūtajos laikos?

Jurģis Funts: Meklējam veidus un vietas, kur uzstāties, spēlēt. Dažas ir jau sarunātas, tikai datumi jāprecizē. Nupat kultūrtelpā Tu jau zini, Kur iesildījām grupu Loud Silence – viņi rīkoja jaunā albuma Pa dzīvi kaut kā klajā laišanas koncertu. Bija feins, visai vērienīgs pasākums ar pietiekoši lielu apmeklētāju skaitu.

Turpmāk koncentrēsimies vairāk uz spēlēšanu: pandēmijas laiku ar tās ierobežojumiem savukārt vairāk izmantojām tieši jaunas mūzikas komponēšanai un ierakstīšanai.

J.K: Pastāsti, lūdzu, par jūsu sastāvu. Kā jūs savācāties? Kā sanācāt kopā?

J.F: Ļoti daudz noteikušas apstākļu sakritības: nejauši iepazinos ar Mariusu, mūsu grupas basģitāristu. Mūs abus vienoja vēlme spēlēt grupā, tāpēc sarīkojām pāris kopīgus mēģinājumus, pieaicinot arī Mariusa labu draugu Klāvu. Mēs trīs tad sākotnēji arī veidojām grupas kodolu. Vienlaikus meklējām un ar laiku atradām arī citus grupas dalībniekus – vokālistu Kristeru, kurš tālāk ieteica savu draugu Valteru (viņš sākotnēji spēlēja bungas, bet nesen pārgāja pie taustiņiem). Valters grupā ir vienīgais mūziķis ar akadēmisko izglītību. Visi pārējie esam tipiski rokeri, kas daudz apguvuši pašmācības ceļā. Grupas sastāvs ir nokomplektēts, tikai bundzinieku vēl meklējam, lai nav uz katru koncertu kāds aizvietotājs jāsarunā…

J.K: Pastāsti lūdzu par Kristera muzikālo pieredzi.

J.F: Kristers ir dziedājis tikai korī – vokālu nav profesionāli mācījies. Bet viņš ir ieguldījis pamatīgu darbu un daudz apguvis pašmācības ceļā. Viņš spēlē arī ģitāru, raksta dziesmas.

J.K: Kā jūs radāt dziesmas?

J.F: Kad es rakstu mūziku, es vienatnē izdomāju dziesmas struktūru un tad to noprezentēju čomiem. Pēc tam tai katrs pieliek kaut ko klāt no sevis. Dažkārt šādā veidā dziesma tiek pat pamatīgi izmainīta.
Kopumā princips mums visiem ir viens – komponējam katrs savās mājās, tad to atskaņojam pārējiem un tad dziesma tiek tālāk attīstīta.

J.K: Kas jūsu dziesmām raksta vārdus?

J.F: Pārsvarā to dara Kristers, viņam piepalīdz Klāvs. Šobrīd gan Klāvs ir Vācijā, kur mācās mūzikas producēšanu. Smejamies, ka viņš starp mums ir kā tāds spociņš – fiziski uz vietas nav, bet tāpat aktīvi visos grupas procesos piedalās.

J.K: Vai jums ir doma arī latviski kaut ko uzrakstīt? Dziesmas ir lielākoties angļu valodā.

J.F: Mēs gribam, lai mūs klausās pēc iespējas plašāks klausītāju loks, arī ārpus Latvijas. Tāpēc mūsu dziesmas ir angļu valodā. Ceram, ka nākotnē savu mūziku varēsim prezentēt arī citviet pasaulē. 

J.K: Ārzemnieki droši vien internetā ir klausījušies jūsu dziesmas. Vai ir bijušas kādas atsauksmes?

J.F: Kristeram reiz uzrakstīja no Anglijas, ka viņam ir ļoti laba valoda: nevar saklausīt akcentu. Tas ir ļoti foršs kompliments.

Mūsu grupas mūziku esmu atskaņojis saviem ārzemju draugiem – visiem patīk. Izdodot dziesmas Spotify, mākslinieks redz, kurās valstīs tās tiek atskaņotas: mūs klausās Nīderlandē, Zviedrijā, Norvēģijā, ASV un citviet. Tas, protams, ir ļoti patīkami.

J.K: Vai par jums interesi ir izrādījušas arī kādas ierakstu kompānijas?

J.F: Mēs esam vēl pašā ceļa sākumā, par to vēl pāragri runāt. Taču mēs strādājam. Jau no paša sākuma, kad izveidojām grupu, mums bija nosacījums, ka ikviens skaņdarbs, pirms tiek nodots klausītājiem, ir pamatīgi jānoslīpē. Mēs vēlamies radīt kvalitatīvu mūziku un uz to netaupām ne laiku, ne naudu. Visam jābūt tieši tā, kā vēlamies. Bet jā – cenšamies darīt pēc iespējas vairāk, lai ierakstu kompānijas varētu ieinteresēt.

Publikācija tapusi ar VKKF atbalstu.

Be the first to comment

Leave a Reply