INTERVIJA: ĒRIKS SAKSONS – Par jaunizveidoto LRMA ROCK RADIO

Savulaik bija radioopaparāti Rigonda,VEF Sigma, Spīdola. Cilvēki klausījās pāris raiostacijas. Klausījās valstsvīru runas. Klausījās vieglu simfonisko mūziku. Tagad laiki ir mainījušies. Dominē stacijas, kas pārraida tikai mūziku. Dažādu. Kuru no tām izvēlēties? Parasti ejot pa radioviļņu skalu, mēs sajūtam, kura ir mūsējā – kura mums vislabāk patīk.

Jānis Kronbergs: Pastāsti lūdzu par LRMA ROCK RADIO. Apraksti. Kas tā ir par staciju?

Ēriks Saksons: Latvijas Rokmūzikas Asociācijas jaunizveidotā radiostacija ir veltīta tikai un vienīgi Latvijā radītai rock, metāla, alternatīvajai un citiem rokmūzikas un, metāla mūzikas subžanriem – veltīta radiostacija. Un, ko mēs daram – mēs atskaņojam tikai un vienīgi Latvijā radītu mūziku. Dažādu laiku. Tur ir gan… – mums ir īpašas sadaļas, kur atskan astoņdesmito gadu vidus mūzika, apmēram no tiem laikiem. Deviņdesmito gadu foršās dziesmas, kas ir bijušas un… Ta kā, mēs šobrīd aktīvi strādājam, lai mūsu mūzikas bāze kļūtu aizvien lielāka. Lai mēs varētu izveidot vēl vairākus, dažādus – šo te sīkāku žanru sadalījumu. Salikt pankiem savas stundas, metālistiem savas stundas.

https://www.youtube.com/watch?v=1MUiGHFnEms

J.K: Kāda, Ērik, ir iespēja šāda veida interneta stacijai ar laiku aiziet dzīvajā FM ēterā?

Ē.S: Nu, tehniski jau tas viss ir iespējams. Tās ir milzīgas izmaksas. FM viļņos raidīt, tas nav lēts prieks. To  apstiprinās jebkurš, kas tur ir bijis, vai ir bijis kaut kur tam tuvumā. Bet mēs pilnīgi noteikti to darīsim, jo šis radio ir dzimis salīdzinoši īsā laikā. Mums ideja par radio nepieciešamību bija jau kādus vairākus gadus atpakaļ. Bet tā reālāk pie tā mēs sākām strādāt tikai šī gada sākumā. Es domāju, ka tas, kas līdz šim ir izdarīts, ir forši. Esam forši iesākuši. Un tagad tikai atliek to vēl foršāk un jaudīgāk turpināt. FM – kaut kur galā noteikti būs. Mēs lieliski apzinamies, ka šis ir ilgtermiņa projekts.

J.K: Kas priekš tā ir nepieciešams? Miliardieris, kas entuziasma dzīts, būtu gatavs investēt?

Ē.S: Tur ir vajadzīgas lielas finanses. Kur viņas dabūt, tie jau nu ir veidi – daudz un dažādi. Bet nauda ir nepieciešama, lai šāda stacija skanētu FM. Bet auditorija vienalga aizvien vairāk pārslēdzas uz to internetu. Un automašīnās aizvien vairāk cilvēku izmanto savu telefonu un klausās, ko viņi grib, vai kādu mūzikas straumēšanas platformu. Vai to pašu radio, bet jau tur –  internetā. Protams – FM, tas dzīvos ilgi.

J.K: Kā jūs panāksiet, ka cilvēki uzzinās par jūsu radiostaciju? Piemēram, kā metālistam no Viļakas uzzināt par jūsu eksistenci?

Ē.S: Es domāju, ka šis metālists, lai no kuras pilsētas viņš būtu –  no Ventspils, vai no Apes – ja viņš seko līdzi šai pašmāju rokmūzikai, tad viņš ir pamanījis, ka ir šāda organizācija –  Latvijas Rokmūzikas Asociācija. Mēs esam ļoti aktīvi sadarbojušies ar grupām. Mēs esam pietiekami pamanāmi Facebook, lai no turienes cilvēki būtu pamanījuši, ka mums ir izveidota interneta stacija rockradio.lv. Tātad rockradio.lv, kur ieejot, viņš var klausīties šo staciju. Vienalga, vai tas būtu mobilais tālrunis, vai tas ir kompis. Arī mūsu mājas lapā lrma.lv, mēs esam ielikuši pieeju šai te stacijai. Un man ir liels prieks, ka es redzu, kā viņa turpina augt. Lai gan, protams, –  šis ir tikai pats sākums. Šie divi mēneši, kad viņa reāli raida.

J.K: Kā tiek veikta dziesmu atlase? Kuras spēlēt, un, kuras nē?

Ē.S: Radiostacijā ir jāskan labai mūzikai. Protams, kas ir laba mūzika – tas mums katram ir pilnīgi individuāls skatījums. Bet šis te ir, manuprāt, diezgan veiksmīgs vidusceļš. Ja mēs vēlamies šo staciju aizvest pie maksimāli lielas rokmūzikas auditorijas – nu, tad mēs, varbūt, dienas vidū, trīspadsmitos, smagā metāla gabalus, instrumentālus, trīsdesmit minūšu garumā, neatskaņosim. Tam būs īpašs laiks, tam būs īpašas programmas. Jā. Varbūt ar kādiem autorraidījumiem ar laiku. Bet šī ‘pleiliste’ ir veidota tā, lai tā aptvertu diezgan plašu – šo vietējo rokmūziku. Ar visiem šiem apakšā esošajiem žanriem. Jā. Kaut kā tā. Jo, kā tu minēji – tur būs gan grupa Skyforger, gan grupa Motorium, gan grupa D-day’s Family, par kuru var arī diskutēt, vai tā vispār ir rokmūzika,vai blūzs, vai kas tas ir. Grupas var pašas sūtīt dziesmas. Mēs arī Facebook esam to rakstījuši, likuši šo informāciju. Var iesūtīt mums savas kompozīcijas info@lrma.lv. Mēs to ik pa laikam vēl Facebook atgādināsim. Jo tā mēs varam kopīgiem spēkiem, šo staciju darīt aizvien labāku. Tas arī noteikti ir jāpiemin, ka no paša sākuma, lai mēs iegūtu nepieciešamās finanses, mēs izmantojām platformu “Projektu Banka”. Tā ir platforma, kur cilvēki var ieguldīt naudu pēc saviem ieskatiem- dažādās iniciatīvās. Pateicoties Latvijas rokmūzikas un  metāla mūzikas klausītājiem –  stacija tapa. Un tagad ir otrais posms. Tagad mēs vairs neprasam ‘piķi’, bet tagad mēs prasam dziesmas! Tiešām. Sūtiet dziesmas. Mēs skatīsimies, un kopīgi tā kļūs arvien labāka un labāka. Un rakstiet komentārus. Tikai, lūdzam –  tādus pamatotus komentārus.

Be the first to comment

Leave a Reply