Ainars Virga par LĪVI jaunizdoto singlu “Latvietis”

FOTO: Roberts Streičs

Jānis Kronbergs: Pastāsti lūdzu par dziesmu “Latvietis”. Kā radās mūzika? Kā radās šī dziesma?

Ainars Virga: Guntars man atsūtīja tekstu un prasīja, vai man no tā kaut kas neiznāk. Un es pēc neilga laika viņam teicu, nē, es pat uzreiz prasīju, vai tas ir kaut kas tāds “trendy” (modīgs), un šobrīd ir tāds aktuāls – šie vārdi. Un viņš teica: “Vispār jau ir. To pat uz māju sienām drukā un krūzītēm utt.” Es teicu Guntaram, lai viņš pieraksta vēl drusku klāt tekstu. Un tad viņš man atsūtīja garāku tekstu un teica: “Varbūt no šī tev kaut kas iznāk.” Un es viņam drīz (patiesībā tajā pašā dienā) teicu, ka, jā. Ka viss ir kārtībā un dziesma ir gatava.

J. Kādas grupai Līvi ir attiecības ar krievu publiku? Gadu gaitā noteikti esat satikušies.

A. Krievu publikai atsevišķi mēs neesam spēlējuši, bet man pat nepazīstami krievi ir teikuši: “Respect. Cepuri nost”. Un kaut ko tamlīdzīgu. Es nezinu, vai viņi mūsu dziesmas ir dzirdējuši pa radio, vai no citiem cilvēkiem un pēc tam klausījušies, bet es esmu dzirdējis tikai labas atsauksmes no krieviem. Nevienu sliktu vārdu neesmu dzirdējis.

J. Tuvākie Līvu plāni? Ko plānojat darīt tālāk?

A. Līviem ir plāni, tikko kā attaisīsies ierobežojumi, kaut ko darīt, bet neviens jau nezin, kad tas būs. Neviens šobrīd nevar neko plānot, cik es saprotu.

J. Vai ir jaunas dziesmas jūsu plānos? Tūlīt ķerties pie nākošās? Vai tu esi pietiekami radošs šobrīd?

A. Es esmu pietiekoši radošs. Man ir domas un man ir lietas, kuras ir vienkārši jārealizē. Jāizteic, kā vārds nevis kā tikai doma.

J. Pēdējie jautājumi ir izklaides jautājumi. Tavs vienīgais, mīļākais ēdiens. Ja tev atņemtu visu un teiktu, ka tikai šo vienu tu varēsi ēst visu atlikušo dzīvi.

A. Plombīra saldējums Tio, un šokolādes arī.

J. Ja tev būtu iespēja pavadīt vakaru ar kādu no šobrīd dzīvām esošām roka megazvaigznēm un padžemot, kurus tu izvēlētos?

A. Es izvēlētos Kīsu Ričardsu un Ronu Vudu no Rolling Stones. Man šķiet, ka daudz laika vairs nav palicis, lai es to varētu uzspēt.

J. Tavs mīļākais motocikls? Vai ir kāda marka, kas tev patīk vislabāk?

A. Es pēdējā laikā neesmu sekojis līdzi jaunumiem šajā jomā, bet es esmu dzirdējis, ka Harley Davidson tagad ir ļoti labi motocikli, un Harley Davidson laikam man patīk vislabāk. Man ir gadījies sēdēt uz pilnīgi jauna Harley Davidson motocikla vienā pasākumā, kur tas bija kā dekorācija, un man šis motocikls ļoti patika.

Publikācija tapusi ar VKKF atbalstu.

Be the first to comment

Leave a Reply